Bankowość Internetowa

BEZPIECZNA I WYGODNA BANKOWOŚĆ

 

Dzięki Bankowości Internetowej w Noble Banku opłacanie rachunku, wykonanie przelewu, sprawdzenie konta i inne operacje można zrealizować wygodnie i w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy komputer lub inne urządzenie z aktywnym połączeniem internetowym, aby mieć dostęp do swoich finansów przez całą dobę.

 

Zachęcamy do pobrania Przewodnika po Bankowości Internetowej i Mobilnej, w którym znajdują się wskazówki dotyczące aktywacji oraz ustawień bankowości elektronicznej, a także zarządzania produktami bankowymi oraz płatnościami mobilnymi.

 

Mobilna autoryzacja

Wygodna i bezpieczna metoda zatwierdzania operacji wykonywanych w Bankowości Internetowej w aplikacji Noble Mobile. Dzięki Noble Mobile nie musimy tracić czasu na przepisywanie hasła SMS, aby potwierdzić na komputerze przelew lub inną operację w Bankowości Internetowej. Po zleceniu operacji na komputerze, otrzymujemy powiadomienie push w aplikacji mobilnej na telefonie. Po kliknięciu w powiadomienie wystarczy zalogować się do aplikacji i sprawdzić wszystkie dane operacji. Jeśli dane zgadzają się, możemy zlecić operację do realizacji klikając w guzik Potwierdź.

 

Podgląd historii konta i planowanie wydatków

Bankowość Internetowa umożliwia planowanie wydatków i finansów, m. in. założenie nowej lokaty, utworzenie zleceń stałych lub zmianę limitu kart płatniczych i ustawienia kont.

 

Oszczędność czasu

Użytkownicy Bankowości Internetowej mogą zarządzać swoim kontem wtedy, kiedy potrzebują. Wygodnie zrobią zakupy w internecie i zapłacą, dzięki szybkim płatnościom.

Korzystając z płatności BLIK wystarczy w bankomacie lub na terminalu płatniczym wybrać opcję BLIK i przepisać 6-cyfrowy kod wygenerowany w aplikacji Noble Mobile. Płatność należy potwierdzić kodem PIN.

Dzięki Google Pay w Noble Mobile zapłacimy telefonem z systemem Android tak jak kartą zbliżeniową. Wystarczy, że zbliżymy telefon do terminala, nie musimy nawet otwierać aplikacji.

W Noble Banku dostępna jest również usługa Apple Pay na urządzeniach iPhone, Apple Watch, iPad lub Mac. Płacenie za pomocą Apple Pay jest proste i pozwala korzystać ze wszystkich zalet kart płatniczych.

 

Szybki kontakt

W Bankowości Internetowej można przeczytać wszystkie ważne wiadomości wysyłane przez Bank. Na każdą wiadomość można odpowiedzieć i podzielić się z nami swoją opinią lub dopytać o szczegóły. Do każdej wiadomości można dodać załącznik.

 

Raport „Portfel Klienta”

W raporcie „Portfel Klienta” znajdują się najważniejsze dane o rozwiązaniach finansowych, posiadanych w Banku. Raport można pobrać samodzielnie, po zalogowaniu w Bankowości Internetowej lub Mobilnej i przesłaniu odpowiedniego wniosku. Dostępny jest także u Bankiera, po podpisaniu zgody na otrzymywanie raportu drogą elektroniczną. Liczymy, że raport „Portfel Klienta" będzie dodatkowym wsparciem w kolejnych decyzjach finansowych. Zachęcamy do zapoznania się Przewodnikiem temat raportu oraz instrukcjami, jak pobrać raport w Bankowości Internetowej i Mobilnej.

 

Utracone hasło lub zablokowana Bankowość Internetowa

Każdemu zdarza się zapomnieć hasła, loginu lub przez pomyłkę zablokować dostęp do konta. W Bankowości Internetowej w kilku krokach można samodzielnie odblokować dostęp do konta, zresetować hasło lub przypomnieć login.

W celu odblokowania dostępu należy zalogować się do Bankowości Internetowej, a następnie wejść w Ustawienia. W sekcji „Aplikacje” należy wybrać zakładkę „Bankowość Mobilna”, a następnie przy nazwie urządzenia mobilnego w sekcji „Zablokowane urządzenia mobilne” wybrać przycisk „Odblokuj” i „Potwierdź”.

Wersja DEMO

Można sprawdzić jak działa nasza aplikacja dzięki wersji demonstracyjnej! Prosimy pobrać aplikację Noble Mobile ze sklepu odpowiedniego dla telefonu, na ekranie startowym należy wybrać MENU, a następnie DEMO i wprowadzić dowolny wzór logowania.

 

Bezpieczeństwo

 

Aby samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo należy:

  • stworzyć skomplikowane hasło do Bankowości Internetowej i Mobilnej i nikomu go nie ujawniać,
  • logować się do Bankowości korzystając z własnych urządzeń (komputera, tabletu, telefonu),
  • korzystać z legalnego oprogramowania pobieranego z oficjalnych źródeł,
  • regularnie aktualizować oprogramowanie komputera i telefonu.

 

Jak my dbamy o bezpieczeństwo:

  • szyfrujemy połączenie podczas logowania się do Bankowości,
  • wprowadzamy limity operacji wykonywanych w Bankowości,
  • wdrożyliśmy usługę 3D Secure, która dodatkowo zabezpiecza transakcje w Internecie,
  • automatycznie wylogujemy z Bankowości w przypadku braku aktywności.

 

Bezpieczna bankowość - aktualności

Dokumenty

{{ type.title }}

Okres obowiązywania Obowiązuje od {{ version.validFromDate }} r. do {{ version.validToDate }} r.
{{ version.fileTitle }}
kod SHA-256:
{{ version.ID }}
Plik w formacie {{ version.fileExtension }} (rozmiar: {{ version.fileSize | prettyBytes }})

Nota prawna

Bank posługuje się nazwami handlowymi - odpowiadające im nazwy usług reprezentatywnych i ich definicje znajdują się na www.noblebank.pl/slownik